עיצוב פנים משרדים

גם אתם רוצים משרד שכולם יגידו "וואו" כאשר ייכנסו אליו? זה אפשרי והסוד הוא בתכנון והבנה של צרכי המשתמש. אז כיצד זה נעשה?

איך נראה משרד? שולחן מנהלים גדול? כסא עור? וילונות אולי ותאורה לבנה? בדרך-כלל אלה המחשבות אשר יעברו לנו בראש כאשר הנושא יהיה משרד אך כמו שניתן להתפעל מיופיו של סלון מעוצב אשר עבר עיצוב פנים סלון ייחודי, ניתן גם לעצב משרד באופן שלא רק ירשים בעיצובו ויופיו אלא גם יהיה פונקציונאלי ויתאים בדיוק לצרכיו של המשתמש. אז איך זה נעשה?

שלבים בעיצוב משרדים

עיצוב משרדים הינו מאוד מאתגר ולא פשוט. ניתן לומר כי הוא חופף לתחום של עיצוב חנויות שכן כל משרד יעוצב אחרת הן חזותית והן מבחינה תפעולית שלו בדיוק כמו חנות. להלן השלבים הנחוצים בעיצוב משרדים:

  • שלב התכנון– המטרה להגיע למשרדים יעילים, נוחים וארגונומיים אשר גם נראים יפה מאוד לעין וגם מתאימים מבחינת התפעול והצרכים של בעל המשרד וגם יתאימו לחזון החברה. לכן, בשלב זה יעברו על תכנון עבור צרכים תפעוליים ולמען העובדים וכן תכנון עבור צרכי שיווק ומיתוג.
  • בניית קונספט עיצוב משרד– לאחר שהוגדרו המסרים שישדר המשרד מבחינת עיצובו, בונים קונספט הכולל תוכנית חלוקה של החלל לפונקציות שונות ואמצעים שונים להעברת המסרים התדמיתיים.
  • אישורים ותחילת ביצוע– הקונספט מוצג בפני נציגי החברה, עובר שינויים קלים אם יש צורך ומאושר סופית לתחילת ביצועו. פה כבר נבדקים חומרי גלם שונים, התוכנית עוברת למהנדסים יועצים לקבלת פידבקים, התוכניות הופכות לממשיות, התקציב נקבע סופית, הגדרת עלויות והתוכנית יוצאת לפועל.
  • ביצוע– הקבלן מתחיל בביצוע התוכנית, מעצב הפנים מגיע מידי פעם לבדוק שהכל כשורה, נותן מענה ועוזר אם יש תקלות עד לסיום הפרוייקט.

מהו משך הזמן של עיצוב משרדים?

תהליך עיצוב משרדים יכול להיות ממושך מאוד בדיוק כמו עיצוב מטבחים ולהמשך כ-8-3 חודשים עד לאכלוסו המלא ולא בגלל סחבת חלילה אלא דווקא בגלל עיצוב מלא, מושלם והקפדה על כל הפרטים אפילו הקטנים ביותר בתוכנית. כמו כן, עיצוב יכול לקחת מספר שבועות עד חודש וחצי בלבד גם. מה משפיע על משך הזמן?

גודל המשרד, מורכבות התכנון, קצב קבלת החלטות של הלקוח ותקציב ועלויות, כל אלה משפיעים על משך הזמן של הפרוייקט. אם צריך לשבור קירות או לבנות מחיצות גבס זה ייקח יותר זמן, אם עיצוב המשרד מסתכם בדברים מינימאליים בלבד הוא ייארך זמן קצר יותר וכן הלאה.

עיצוב משרד לפי עקרונות הפנג שוואי

אחד הטרנדים המובילים בתחום עיצוב משרדים הינו עיצוב לפי תורת הפנג שוואי. מדובר בתורה סינית עתיקה אשר אמורה לאזן בין מרחב המחייה והעבודה להצלחה ובין המשתמשים בשיטה זו תמצאו אנשים כמו מדונה, דונלד טראמפ ועסקי ענק כמו מקדונלדס, אורנג' וחברת התעופה בריטיש איירוויס. אז איך זה עובד?

  • סדר וניקיון– עקרונות התורה שואפים לסדר וניקיון על מנת שהזרימה האנרגטית תהיה אופטימלית בבית או בחלל המשרד והעבודה. בלי קשר לתורה, סדר וניקיון במשרד תמיד יעזור לכם להצליח ולעצב אותו יפה יותר.
  • מיקום שולחן העבודה – המיקום הטוב ביותר הינו בפינה המרוחקת מהדלת כאשר פניכם לכיוון הדלת. ישיבה עם הפנים לדלת יוצרת תחושה של שליטה.
  • סוג הכסא– העדיפו כסא בעל משענת גבוהה. ישנה תחושה של הגנה ותמיכה.
  • צבעים– לצבעים תחושה על האופן בו אנו חשים, על יכולתינו להתרכז ועל התפוקה שלנו. לכן, התאימו את הצבעים לאופי העסק ומה שאתם רוצים שישדר והזהרו מצבעים דומיננטיים שיפריעו לעבודתכם.
  • אסתטיקה– עודף של פריטים ייצרו תחושה של עומס ומשרד ללא פריט כלל לקישוטו מייצר תחושה של ריקנות וחוסר חשק לעבוד. שם המשחק הינו איזון נכון ומתאים לבעל המשרד ואופי החברה.

זכרו כי איך שהמשרד ייראה כך הוא גם ישפיע על עבודתכם אך גם ישדר ללקוחותיכם מי אתם ומהי אמונתכם ודרככם